תפריט סגור

תקשורת בין בני זוג

היא לא מה אני אומר אלא מה האחר מבין.

בעבודתי השונה עם אנשים אני מוצאת את נושא התקשורת כאתגר המרכזי ביותר.

תקשורת הינה אחת מהמיומנות החשובות ביותר בחיינו. תקשורת טובה, מאפשרת התמודדות עם מצבים מורכבים וקונפליקטים וחוסכת הרבה מאוד עוגמת נפש ורגשות שליליים. באמצעות תקשורת ניתן לפתור את מרבית הסכסוכים בין אנשים.

אילו אנשים היו מתקשרים יותר ממקום של דיאלוג (תקשורת משתפת) ופחות ממקום של מונולוג (תקשורת יחידנית), הרי שהם היו מגיעים לתוצאות טובות יותר בחייהם, בכל הקשור למערכות יחסים.

המושג דיאלוג מבטא סיטואציה בה מתקיימת תקשורת הדדית בין שני אנשים או יותר. הדגש הוא על תקשורת זורמת, שכן היא מבטאת מצב בו ניתן מקום שווה לכל אחד מן המתקשרים. תקשורת לא נעשית בהכרח רק באמצעות דיבור אלא יכולה להתבצע דרך מסרים לא מילוליים, התכתבויות והלך רוח, אשר יאפשרו הקשבה ומפגש בין שני עולמות – העולם שלי והעולם של האחר.

תקשורת טובה נחוצה בכל מעגלי החיים שלנו: עם בן הזוג, עם הילדים, עם הבוס, מורה, שכן, חבר ועוד.

אם כן מהי תקשורת בן בני זוג יעילה?

כפי שכבר נאמר, תקשורת היא אמצעי להעביר אינפורמציה בין שני אנשים או יותר. לכן, עלינו לשים לב לאופן שבו דברים נאמרים. לא רק התוכן הוא חשוב אלא גם הגישה.

פן נוסף קשור לשפת הגוף. צריך שתהייה התאמה בין מה שאני אומר לבין שפת הגוף שאני משדר. קשה יהיה להעביר מסר מחוייך כאשר אני זעוף פנים.

נסו להעביר מסרים על דרך החיוב. פחות "אל תעשה ……" אלא בקשה מה כן לעשות. הרבה יותר קל לנו לרתום אנשים לסייע לנו כאשר אנו מעודדים אותם ומבקשים דברים ברורים. הפסיקו לדבר סחור סחור, היו ממוקדים במסר שאתם רוצים להעביר.

ראו מי האדם שעומד מולכם והתאימו את המסר שלכם אליו. אנשים שונים מקבלים מסרים בצורה שונה.

טוב. אני מקווה שהצלחתי להעביר מסר…..

Call Now Button