תפריט סגור

יעוץ זוגי

   …."הוא עוד פעם עושה לי עניינים עם הכסף. עכשיו הוא החליט שהוא לא מוכן לממן את הטיפולים הקוסמטיים שהתחלתי. זה כל פעם מרגיז אותי. הקמצנות שלו. המחשבה שהוא יכול לשלוט בי."

   …."היא לא מבינה שאנחנו בדרך לקטסטרופה כלכלית. אני מרגיש שאני המבוגר האחראי היחיד במשפחה שלנו. אין עם מי לדבר.  היא רואה רק את הצרכים שלה. היום זה טיפול קוסמטי, אחר כך זה בית קפה עם חברות, נופש עם המשפחה שלה, אין לזה סוף.   היא רצתה לפצל את החשבונות, אז היא צריכה לממן את הדברים שלה ואני את הדברים שלי. חצי  בחצי. ככה היא תבין".

אלו חלקים משיחה טיפולית שקיימתי עם מור ואביב (שמות בדויים), זוג שפנה לטיפולי לפני כשנתיים. מור ואביב נשואים כבר 15 שנה. הם הורים לשתי בנות מתבגרות. כמו זוגות רבים, הקשיים שלהם מתבטאים בין היתר בהתנהלות הכלכלית שלהם: מור רוצה וצריכה יותר ממה שהיא מקבלת ואביב מנסה לשמור על שליטה כלכלית שהיא למעשה שליטה רגשית.

הטיפול במור ואביב, נמשך כחצי שנה ומטרתו הייתה לייצר שיח מכבד ובנייה של מטרות משותפות וזאת בכדי להתמודד עם קשייהם הכלכליים ודפוסי התקשורת הקלוקלים שלהם.

כמו זוגות רבים, גם הם התחתנו מאהבה שהלכה ודעכה במהלך השנים. דעיכתה של אהבה בקרב זוגות רבים מעלה שאלות ביחס למוסד הנישואין. האם הוא עדיין רלבנטי בעידן בו הכל מותר ופתוח?

אני סבורה כי זוגיות ומשפחה הם המקומות החשובים לנו ביותר, ועלינו לעבוד קשה בכדי לשמר ולשפר אותם.

מחקרים רבים מלמדים כי אנשים בעלי משפחה, מאושרים יותר ומנהלים חיים בעלי משמעות וזאת בהשוואה לאנשים שלהם אין משפחה.

אם כך מה עושים כדי להצליח בנישואין?

חשוב להבין שאתם לא לבד. אם אתם לא מצליחים להתגבר לבד על הבעיות ביניכם חשוב שתפנו כמה שיותר מוקדם לטיפול וזאת בכדי לעקור דפוסים קלוקלים. טיפול עוזר לזוגות לשפר את הקשר ביניהם וזאת על ידי למידה של תקשורת מותאמת, מכבדת ויעילה.
זהו תהליך מעמיק, שנועד להבין מה לא עובד טוב ואיך לומדים כלים חדשים כדי לתקשר טוב יותר ולייצר זוגיות טובה יותר.

טיפול זוגי, מאפשר בנייה של חיי זוגיות ממקום אחר. זהו תהליך הנותן מקום לצרכים האישיים של כל אחד בנפרד, מקום לצרכים הזוגיים והמשפחתיים.

אם אתם הורים לילדים, שווה שתחשבו היטב לפני שהחלטתם להיפרד או להתגרש.

גירושין, עלולים לגרום לנזקים רגשיים גדולים מאוד אצל ילדיכם. הם עלולים לערער את תחושת הבטחון שלהם, לגרום לחרדה ואולי אף לדיכאון. זהו צעד בלתי הפיך שחשוב לקבלו בצורה שקולה ומחושבת.

לפני שמתגרשים אני ממליצה לעבור טיפול זוגי בכדי לנסות ולשפר את הקשר ולהתאמץ בכדי למנוע את הנזקים שעלולים להיגרם לילדיכם. 

כאשר זוג מגיע לטיפול זוגי, אני פוגשת את קצה הקרחון בו דנים בסימפטום. תהליך מעמיק של עבודה זוגית מגלה מתחת לפני השטח צרכים רגשיים לא מסופקים: היעדר אהבה, תשומת לב, עניין אחד בשני.

זוגות ללא מודעות, ממשיכים לריב על הסימפטום, זוגות שרוצים זוגיות טובה, מוכנים לפתוח ערוץ של תקשורת ממקום אחר ולהתחיל לבנות זוגיות ממקום אחר.

זוגיות טובה לא יכולה להתקיים במצב בו לפרטים המרכיבים את הזוג לא טוב. זוגיות טובה מתפתחת בקשר בו הצרכים של כל אחד מבני הזוג באים על סיפוקם.

בטיפול נעבוד ביחד על איך מייצרים נכונות הדדית.

אני מזמינה אתכם לעשות את הצעד הראשון ולקבוע פגישת היכרות כדי להתחיל את השינוי.

אין טעם למשוך ולהמשיך את הסבל כאשר אפשר להתחיל ולטפל בו.

 

Call Now Button