תפריט סגור

יעוץ זוגי מחירים

בתוך התהליך של מציאת מטפל/יועץ זוגי קיימים כמה פרמטרים משפיעים.

הראשון, הוא ההסכמה ללכת יחד לטיפול. לא כל הזוגות מסכימים ביניהם שתהליך כזה אכן יכול לסייע להם לשפר את מצבם. לא מעט זוגות מגיעים כאשר רק אחד מבני הזוג מעוניין בתהליך והשני מגיע כדי להתרשם, עם הרבה ספקנות. לשמחתי, לאחר פגישה אחת או שניים, אם בני הזוג באמת רוצים לשפר את הקשר שלהם, האמביוולנטיות נעלמת.

פרמטר שני, מי המטפל/היועץ שאותו אתם בוחרים כדי ללוות אתכם בתוך התהליך האינטימי והרגיש של חיי הזוגיות שלכם. חשוב שהמטפל שאתם פונים אליו יהיה מוסמך, בעל ניסיון וכזה שאתם מתחברים אליו ברמה האישית. זאת אומרת מישהו שאתם מרגישים שאתם סומכים עליו שילווה אתכם בתהליך הזה. איך יודעים? השתמשו באינטואיציה שלכם שתגיד לכם האם יושב מולכם מטפל רציני, בטוח בעצמו שאתם סומכים עליו שיוביל אתכם.

פרמטר שלישי, יעוץ זוגי מחירים , עלות הטיפול. עבור לא מעט זוגות עלות הטיפול היא שיקול קריטי. קיימים זוגות שלא יכולים להרשות לעצמם את עלות הטיפול ואז הם פונים למסגרות ציבוריות באזור מגוריהם. הבעיה היא לרוב שהשירות הציבורי לעיתים נושא עמו סטיגמה שכן הוא חלק ממערך הרווחה העירוני. עלות טיפול פרטי נעה בין 400-500 ₪ לפגישה. חשוב שאם החלטתם ללכת למטפל פרטי לקחת בחשבון שזהו תהליך שיכול להימשך מספר חודשים, ושיש לכם את היכולת הכלכלית לממנו.

נקודה נוספת קשורה במיקוד בפתרון הבעייה הזוגית. קיימים מטפלים בגישות שונות. חלק מהמטפלים עובדים בגישה דינאמית (תהליכית וממושכת) שלעיתים נמשכת חודשים ואולי גם שנים. זוהי גישה שפחות מתמקדת בפתרון הסכסוך ויותר בתהליכים פסיכולוגיים עמוקים של כל אחד מבני הזוג והבנה כיצד הם באים לידי ביטוי בתוך הזוגיות. גישה אחרת היא גישה ממוקדת יותר בפתרון קונפליקטים ורכישת כלים ושפה משופרים לתוך הזוגיות. זוהי גישה המשלבת טכניקות התנהגותיות וקוגניטיביות שמסייעים לערוך שינוי ממוקד יותר.

זה המקום לספר כיצד אני מטפלת בזוגות.

באופן אידיאולוגי קיבלתי החלטה שעלות הטיפול תהייה ברף התחתון של הטווח המתואר. בתוך עמי אני יושבת ואני יודעת עם כמה מצוקות אישיות ומשפחתיות זוגות, ובעיקר בדרום מתמודדים. כאשר אני מטפלת בזוגות, או בפרטים, חשוב לי לטעת בהם תקווה ואופטימיות ביחס לתהליך. זוגות אשר אני מתרשמת שהם בעלי מוטיבציה נמוכה לשינוי, או שעדיין אינם בשלים לשינוי, לאחר מספר מפגשים אומר להם זאת ואשאיר להם את ההחלטה האם הם ממשיכים או מפסיקים את התהליך.

בתוך תהליך הטיפול, אני עובדת זוגית ופרטנית וזאת במטרה לקדם את בני הזוג ביחד ולבד למען הצלחת התהליך. בטיפול, אני רואה לנגד עיניי את הצלחת הזוג ולכן ראייה זו מאפשרת לי להיות נאמנה למנדט שיש לי. שיקום הזוגיות.

בחיי המקצועיים פגשתי אנשים רבים שבעזרת טיפול הצליחו לבצע שינוי גדול בחייהם. בפגישות אני מביאה דוגמאות שונות, גם מחיי האישיים, כדי להראות שזה אפשרי.

ולסיום, חשוב לי מאוד לבסס קשר חם, תומך ומקדם עם זוגות ופרטים שמגיעים אליי לטיפול, רבים מהם, ממשיכים לעדכן אותי במצבם גם לאחר שהטיפול הסתיים. ואז אין מאושרת ממני לשמוע כיצד אנשים מצליחים להפוך את חייהם לחיים טובים יותר.

אז אם גם אתם מצויים במשבר זוגי או אישי, אתם מוזמנים לעשות את הצעד  הראשון לקראת פתרון ולקבוע פגישת היכרות.

כדאי לקרוא עוד בנושא  מחיר הגירושין  עלות כלכלית ונפשית.

Call Now Button