תפריט סגור

זוגיות והורות – תיאום ציפיות, טיפול משפחתי

הדרכה הורית בדרום

 בניית יחידה הורית:

אנשים רבים חשים שהם מצליחים במקום העבודה שלהם הרבה יותר מאשר בתפקידם כבני זוג או כהורים. הסיבה העיקרית לכך נעוצה בעובדה שלרוב, מקום העבודה מגדיר עבורנו את התפקיד , מה הוא כולל ומה הם  האמצעים להשגתו, בעוד שבמשפחה אנו צריכים להגדירם לבד.

זוגות והורים מגיעים לתא המשפחתי עם מטעני עבר המושפעים מדרך חינוכם של הוריהם ומחלומות ילדות לגבי איך משפחה צריכה הדרכה הורית בדרום להיות. מאחר ובני הזוג מגיעים ממקומות שונים, קיים הבדל בציפיות ובמטרות של כל אחד מהם, הבדלים שעלולים לגרום למחלוקת, לחוסר הסכמה ובמקרים קיצוניים למאבקי כוחות.

כזוג, קיימת חשיבות להבין, שככל שההבדלים התרבותיים והאישיים ביניכם גדולים יותר, צריך להשקיע הרבה יותר בגישור עליהם וזאת באמצעות דיאלוג (תקשורת בין שניים) משותף.

איך מתחילים?

  1. בדקו כמה אתם מצליחים להגיע לפתרון משותף במצבים של חוסר הסכמות. האם אתם נוטים להתחפר בעמדות המוצא או שאתם מוכנים להגמיש עמדות. האם מה שחשוב לכם הוא "ניצחון" או שאתם מבינים שבמלחמה אין מנצחים? האם אתם מבינים שמתקיימים ביניכם יחסי תלות או מאבקי כוחות? כמה פתיחות יש לתובנה שרק הסכמה מובילה להצלחה?.
  2. ערכו ביניכם בירור לגבי מהם תפקידם של ההורים בחיי ילדיהם. לאחר שכל אחד מההורים ניסח לעצמו את הגדרת תפקידו כהורה, בדקו את מידת ההתאמה/שונות ביניכם. אם אתם רואים את תפקידכם ההורי בדומה לאופן שבן הזוג שלכם רואה את תפקידו ההורי, הרי שהמסר כלפי הילדים הוא אחיד וברור. במצב של פער, עליכם לייצר הבנות והסכמות וזאת בכדי למנוע בלבול מילדיכם.
  3. מהי היכולת שלכם לתכנן לטווח ארוך ולהפעיל שיקול דעת? האם אתם כזוג מתנהלים ע"פ תכנון או ע"פ סיפוק צרכים מיידיים? האמצעי להשגת המטרה להפוך לזוג שמנהל את המשפחה על כל היבטיה, הוא קיום "פגישות עבודה"- תדירות, בהן אתם בוחנים את הישגכם ומתכננים את ההישגים הבאים שלכם.
  4. מידת הפתיחות לעריכת שינויים ולמידה- במצב של קונפליקט וחוסר שביעות רצון, כמה אתם כזוג מוכנים להשקיע בלמידה ובשינוי דפוסים וזאת בכדי להפוך את המשפחה שלכם להצלחה.

 

Call Now Button