תפריט סגור

התחלה חדשה לילדינו הזדמנות לשינוי, הדרכה הורית

יום לפני תחילת הלימודים, מסיימים את הקיץ ומתחילים שנת לימודים חדשה.

מה היה לנו? מלחמה, אחת. חודשיים של חוסר ודאות וחרדה. שלושה ילדים שרעדה להם האדמה מתחת לרגליים וזוג שמנסה לתמרן בין מלחמה, שפיות משפחתית, חופשה משפחתית וקריירה חדשה.משפחה

כמו הרבה משפחות המתגוררות בדרום, הסוויץ' המהיר בין מצב מלחמה לבין מצב שגרה, חייב אותנו להתארגנות תוך יום. היום קלטתי שלמרות שמחר נפתחת שנת הלימודים, לא רכשתי ספרי לימוד … לא נורא גם ככה היום הראשון הוא יום של טקס.

טקס. מילה יפה ומלאת משמעות.

אנחנו יכולים להחליט מהם הטקסים בחיים שלנו. יש את הטקסים המסורתיים, אבל חשוב שנכניס טקסים פרטיים, אישיים , זוגיים ומשפחתיים לתוך החיים שלנו.

הטקס שלנו כמשפחה, ערב לפני תחילת שנת הלימודים, הוא לבדוק איזה התחלות חדשות כל אחד מאיתנו מתחיל: מורה חדשה, מעבר מיסודי לחטיבה, עבודה חדשה, ומה הוא צריך כדי להצליח בשנה הזו.

כל שנה היא דף חדש.

כל שנה היא הזדמנות ליצור שינוי.

כאשר ביתי הבכורה מצהירה שהשנה, היא הולכת להשקיע יותר בלימודים כי היא רוצה להצליח יותר במתמטיקה, היא אומרת את זה במלוא ההתכוונות, היא יוצרת לעצמה מטרה ברורה ואת הדרך להשיג מטרה זו. התפקיד שלנו כהורים זה לאפשר לה להצליח להשיג את המטרה הזו.

כשבני, שעולה לחטיבה מצהיר שהשנה הוא רוצה ללמוד לאלף כלבים, אני מבינה שזו נגזרת של הצורך שלו לייצר שליטה בחיים שלו.

ושהקטן מייחל שהחופש יחזור, אני מבינה את הקושי שלו בלמידה.

התחלה חדשה היא הזדמנות לשינוי. אנחנו יכולים לייצר את הטקס של פתיחת השנה בחיינו האישיים, בזוגיות, במשפחה במקום העבודה וכו' וכו'.

זהו טקס בו אנו מסמנים את היעדים השנתיים שלנו ומה אנו צריכים כדי להצליח בהם.

אז מה היעדים השנתיים שלך?

מה את/ה צריכים כדי להצליח בהם? איך אוכל להציב יעדים מציאותיים? בתהליך הדרכה הורית נוכל לבחון את כל התרחישים האפשריים לגבש אסטרטגיה להתחלה החדשה ויעוץ בהכוונה נכונה תוך התחשבות בתהליכים שילדנו עובר

 

Call Now Button